Jakou žárovku do auta?

Mám problém s osvětlením ve své krátké Fabii. Nic z ní zkrátka ve tmě nevidím. Je jedno kam natočím světlomety, s autem se dá jet prakticky pouze na dálkové rychlostí cca 60 km/h, což není moc. Navíc, když jede do protivky auto, tak se musí ztlumit a já musím zvolnit ještě více.

Nemyslím si, že svítidla mám špatně seštelované. Přemýšlel jsem o koupi lepších žárovek? Ale je problém opravdu v žárovkách? Někde jsem četl, že všechny žárovky mají z normy daný svůj světelný tok 1500 lumenů a od této hodnoty by se to nemělo moc lišit. Takže co je špatně? Pomohou nové žárovky označené +30, +50 či + 90 procent?

Nejsem si jistý. U Fabie (bez xenonů, které mají svoji čočku) je to podobně jako u většiny aut dáno pouze konstrukcí/stavem paraboly. Jakékoliv znečištění je klíčové.  A to bude zřejmě ono. Světlo se odráží od paraboly a při mém stavu tachometru 250 tis. kilometrů už má asi nejlepší časy za sebou.

Nové žárovky ještě zkusím, ale obávám se, že to nepomůže. Na druhou stranu, kdyby měl každý vzorně seštelované světla a nejezdil na polodálkové, byla by silnice bezpečnější. A jaké máte zkušenosti s osvětlením auty vy?

Jakou žárovku do auta?
Přesunout se na začátek