Křištálové lustry Titania Lux

Při zařizování domu či bytu se na svítidla pamatuje zpravidla až na konec. Ze začátku tam visí pouhá objímka E27 a v ní namontovaná obyčejná žárovka. Jakmile je však většina stavebních prací hotova, je čas přemýšlet o pěkném osvětlení pro každou místnost. Jistě, můžete zajet do Globusu či Bauhausu a nakoupit nějaká plastová svítidla za pár stovek. نادي دورتموند Do obývacího pokoje však patří něco jiného – pořádný křišťálový lustr , který bude reprezentovat Váš styl a vkus.

Proč křišťálové lustry?

Křišťálové lustry jsou v současnosti dost opomíjené, jednak nejsou vhodné do nízkých stropů a jednak nejsou nejlevnější. Ovšem každou místnost dokáží doslova rozsvítit a Vaše návštěvy to jistě ocení pochvalou. Výhodou křišťálových lustrů je zejména vynikající rozprostření světelného toku po celé místnosti, takže je docíleno rovnoměrného rozdělení intenzity osvětlení. To má samozřejmě patřičný efekt – nevznikají žádná temná zákoutí a i s malým výkonem světelných zdrojů jde udělat „ hodně muziky“.

Pozor na levné kopie, které s křišťálem nemají nic společného

Tak jako je Česko proslavené svoji sklářskou kvalitou, tak to ukazují tuzemští výrobci i u křišťálových lustrů. Dříve  bylo producentů několik desítek, nyní vyrábí křišťálové lustry jen pár opravdu odborných firem. Není to totiž snadná práce a pokud má za něco křišťálový lustr stát, pak se to musí odrazit i v ceně.

V eshopu firmy  TitaniaLux najdete křišťálových lustrů opravdu hodně. Jejich cenové rozpětí je různé a dá se tam opravdu vybrat. Mě třeba zaujal křišťálový lustr tento, který kombinuje křišťál s mosazí. Hodí se právě i do nižších místností, protože jeho výška je pouze 300 mm. افتتاح يورو ٢٠٢١

Křišťálový lustr TitaniaLux

Firma TitaniaLux je rodinná firma z Železného Brodu, která však má i několik poboček v rámci České republiky. Protože se o své zákazníky opravdu starají, je možno si nechat vyrobit křišťálový lustr přímo na míru, dle svých představ. Důležité je, že svítidlo Vám firma i odborně namontuje, přece jenom jde o přesnou práci, kde je třeba vyměřit nejen umístění, ale i správné natočení křišťálového lustru, který musí do interieru dobře zapadnout.

S montáží takovéhoto lustru dobré počítat i předem, jeho hmotnost se počítá v kilech, nikoliv v dekách, jako je tomu u plastových svítidel a sádrokartonový strop by to nemusel vydržet. Pokud tedy jen trochu podobný lustr zvažujete, udělejte si v sádrokartonu na to pevnější rošt, popř. lewandowski روبرت ليفاندوفسكي namontujte dřevěnou pomocnou destičku, která hmotnost svítidla (to na obrázku má cca 5 kg) lépe  rozprostře v ploše.

Křištálové lustry Titania Lux
Přesunout se na začátek