Jak vybrat správnou matraci?

Výběr matrace není radno brát na lehkou váhu. Mnoho lidí podceňuje důležitost matrace a netuší, jak si ničí zdraví spánkem na nevhodné matraci. Stačí si uvědomit, že spánkem trávíme přibližně jednu třetinu celého dne a je jasné, že pokud tak dlouho ležíme v nezdravé pozici, tak se to na našem zdraví negativně projeví. Trpí především páteř a svaly, ale nekvalitní matrace také ruší kvalitní spánek.

Důležité je vybrat opravdu kvalitní matraci, která se přizpůsobí tělu. Během spánku je například přirozené, že člověk často mění pozice a správná matrace by toto měla bez problémů umožnit, stejně jako cirkulaci vzduchu, která je nezbytná hlavně v letních měsících. Nekvalitní materiál, která zabraňuje cirkulaci vzduchu, má za následek rychlé množení plísní, roztočů a jiných mkroorganismů.

Zárukou kvalitní matrace je také osvědčený prodejce s tradicí. Pro jistotu je vhodné zjisti si, kolik má firma certifikátů a jak dlouhou má tradici. Osvědčená firmy mají zpravidla dlouhou tradici a řadu ocenění kvality. Stejně tak mají kvalitní matrace dlouhou záruční dobu, obvykle dva roky a více. Pokud má matrace kratší záruční dobu, není to dobré znamení. Osvědčené jsou matrace při kterých výrobce sám přidíva rozšířenou záruku. Jeden příklad za všechny – matrace Vegas, které můžete nalézt na: http://www.matrace-vegas.sk/.

Kvalitní matrace je samozřejmě zhotovena z kvalitních materiálů. Ty se poznají lehce. Jsou totiž těžší, než nekvalitní materiály, takže kvalitní matrace se pozná podle vyšší hmotnosti. Stejně tak je kvalitní matrace použitelná z obou stran. Pokud je matrace použitelná jen jednostranně, má výrazně nižší životnost. Mnoho jiných informací o matracích lze také nalézt v pěkném článku ze života na http://mojastavba.eu/2014/03/na-co-si-dat-pozor-pri-vybere-matraca/.

Pokud se v problematice matracú a jejich výběru nevyznáte, neváhejte se poradit přímo s prodejcem, nebo použít velmi užitečnou aplikaci, která vám pomůže vybrat optimální matraci – http://spravnymatrac.sk/.

Jak vybrat správnou matraci?
Přesunout se na začátek