Nouzové osvětlení v domě či bytě

Co se vlastně rozumí nouzovým osvětlením? Každý si pod tím jistě vybaví ony známé tabulky v průmyslových budovách. Ty, pokud se vypne přívod elektřiny, tak zajistí svým rozsvícením bezpečné opuštění pracoviště nebo veřejné budovy. Viz tento obrázek – známý třeba z nemocnic nebo úřadů státní správy.

Nouzové osvětlení

Ovšem něco takového si domů dá málokdo. Nouzové osvětlení v podání rodinného domu nebo i bytu musí vypadat přecijen úplně jinak. Ideální je, když je nouzové osvětlení instalováno přímo uvnitř svítidla. برامج مراهنات Jak to celé funguje? Základem je malý akumulátor. Ten se neustále nabíjí ze sítě, právě pro případ, kdy uprostřed noci vypadne elektrická energie. Inteligentní řídící obvod to rozpozná a zapne nouzové osvětlení – třeba v podobě LED. العب و اربح To znamená, že hlavní svítidlo, třeba na schodech, může být třeba žárovkové, ale ukrývá v sobě i sadu úsporných a vysoce svítivých LED diod. Ty potom dokáže živit akumulátor klidně i po zbytek noci, resp. do okamžiku, kdy znovu elektřina naskočí. Pak se opět vypne.

Jak toto celé nachystat a myslet na to i při instalaci? Normálně se ke svítidlu přivádí tři vodiče – uzemnění PE, N vodič zvaný nulák a samozřejmě spínaná fáze L od vypínače. To by zde však nestačilo. Musí se dotáhnout ještě důležitý čtvrtý vodič, tzv. „ostrá fáze“. Tato fáze je pod proudem pořád. A právě až na základě této „ostré fáze“ pozná nouzový zdroj, že má naskočit. تحويل جاك 777 بوت 103 Protože když není elektřina v objektu, tak není ani v této „ostré fázi“. A to je právě impuls pro řídící obvod, připojit nouzové LED svítidlo.

Nouzové osvětlení v domě či bytě
Přesunout se na začátek