LED clona proti oslnění

Publikováno pod: LED    napsal: admin

Tak jsem si ji taky koupil do autíčka. Jedná se o LED placku připevněnou ke stínítku v autě a zapojenou do autozapalovače. Zepředu jsou dva senzory a dozadu míří jeden. Slouží to pro omezení oslnění protijedoucími vozidly. Funguje to tak, že  systém pozná, že vám někdo svítí do očí a rozsvítí svoje LED světlo větší intenzitou. Tím se oči přizpůsobí a vy nejste oslněni. Dnes jsem s tím jel 35 km ráno ve tmě a musím říci, že to celkem funguje. Oslnění sice nezmizí, ale je vám tak nějak jedno. Kužel světla z protijedoucího auta se zkrátka zmenší. To samé platí, když vám někdo posvítí do zrcátka zezadu. Pak zase zareaguje senzor směřující dozadu.

px

Vše se dá regulovat tlačítky + a – . Já si to zapojil tak, že LED protiosvětlení se zapne současně s hlavními světlomety. Rozhodně doporučuji.

Tags: , , ,

3 Odpovědí to “LED clona proti oslnění”

  1. David Říká:

    Zajímavá vychytávka a popravdě, ani jsem netušil, že něco takového vůbec existuje. Děkuji za tip, asi vyzkouším do služebního auta.

  2. admin Říká:

    Ještě jsem o tom našel článek na http://www.info365.cz/zabraneni-oslneni-svitidly-od-protijedouciho-vozidla/ . Je tam i nějaké video a prospekt.

  3. 3400.- :D Říká:

    HAHA 3400KC !!!!!! High end technologie od němců!!!! lidi neblbnete v roce 1977 kovodruzstvo Náhod uz to vyrobilo http://skoda-virt.cz/cz/forum/interier-1/159537-svetlo-proti-oslneni/

Klidně komentujte